Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Eğitimde TeknolojiEğitimde Teknoloji
Mehmet URALMehmet URAL
Kişisel Web SitesiKişisel Web Sitesi

E-İçerik E-İçerik

İletişimİletişim Formu Formumehmeturalbilisim@gmail.com

LibreOffice´in 4.4.1 Final Sürümü Duyuruldu
İkinci sürüm adayı 21 Şubat 2015 tarihinde çıkan LibreOffice 4.4.1´in final sürümü, The Document Foundation (TDF) tarafından sürüm takvimine uygun biçimde duyuruldu.
EBA e-içerik Geliştirme Çalıştayı 16 - 27 Şubat 2015 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi´nde
Eğitimde Fatih Projesi kapsamında öğretmen ve öğrencilerimize en kaliteli içerikleri sunma çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte.
MEB, 700 bin tablet alımı için ihale açtı
Eğitimde Fatih Projesi Kapsamında 700.000 (Yediyüzbin) Adet Tablet Bilgisayar Seti (Tablet Bilgisayar, Şarj Adaptörü, Dahili Kalem, Koruyucu Kılıf) Alımı İhalesi İlanı
TÜRKİYE´DE İNTERNET İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanun´da değişikliğe gidildi.
MEB, sosyal medyada aktif olacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci ve velileri bilgilendirmek ve kamuoyuyla iletişimini etkin şekilde yürütebilmek amacıyla artık sosyal medyada aktif olacak.
Türkler Belgeseli Eğitim ve Bilişim Ağı´nda
Tarih öğretmenlerine kaynak oluşturacak 13 bölümlük Türkler belgeseli Eğitim ve Bilişim Ağı´nda yayımlandı.
Eğitimde Devrim! Kalem-Kağıt Devri Bitiyor
Öğretmen atama sisteminden, okul gibi fiziki alanlara, okul bütçelerinden yabancı dil eğitimine, merkezi sınavlardan ders kitaplarına kadar birçok konuda yenilikler 5 yıl içinde hayata geçirilecek.
2015 Yılı Fatih Projesi Eğitmenleri Görevlendirmesi
2015 yılı Ocak - Haziran dönemi Fatih Projesi Eğitmen görevlendirmeleri ile ilgili resmi yazı valiliklere gönderilmişitir. İllerin son teklif tarihi 15 Aralık 2014 tür. Tüm eğitmenlerimize duyurulur.
Mükemmel Eğitim İçin 11 Temel Uygulama
Pearson tarafından yayınlanan "İlköğretim Okullarında Etkili Pedagojiyi Keşfetmek: Araştırmadan Elde Edilen Kanıtlar" isimli araştırmaya göre, iyi bir mizah duygusu ve konuşma tarzı öğretimin temel bileşenlerinden sadece ikisidir.
1. Sınıflar Okuma Yazmayı Vitamin´le Öğreniyor!
İlkokul 1. sınıfın özellikle ilk dönemi, hem öğrenciler hem de aileleri için çeşitli zorluklarla dolu bir dönem olarak biliniyor. Çocuklar okullu olmaya alışırken, aileleri de onlara bu süreçte destek olacak eğitim ürünü arayışında oluyorlar.
5 Yaşında Microsoft Sertifikalı Bilgisayar Uzmanı Oldu
Microsoft´un testinden başarılı sonuç elde eden 5 yaşındaki çocuk, bu alandaki rekoru kırdı ve genç yaşına rağmen bilgisayar uzmanı olmaya hak kazandı.
EBA Portalında Kelebek Etkisi!!! 70.000´den Fazla İçerik...
MEB ve içeriklerini paylaşmaya gönüllü eğitim firmaları tarafından hazırlanan pek çok dijital kaynak EBA´da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler de ürettikleri içerikleri sunma imkânı bulabiliyorlar. Böylece bir kaynak havuzu oluşturulmuş ve öğrenmeye hevesli herkesin kullanımına sunulmuş oluyor. Şimdiden içerik sayısı 70.000´i geçmiş durumda.
7. Bilişim Teknolojileri Zirvesi başlıyor
6 yıldır bilişim firmalarını ve meraklılarını bir araya getiren Bilişim Teknolojileri Zirvesi´nin 7.´si, 5 ? 6 Aralık 2014 tarihlerinde İTÜ MaçkaYerleşkesi´ndegerçekleştirilecek.
Tablet pazarı doydu PC´ye geri dönüş var
Dünyada kişisel bilgisayar pazarı, yılın üçüncü çeyreğinde istikrara kavuşma işaretleri gösterdi.
Ataması Yapılan Öğretmenlerin Yapması Gereken İş ve İşlemler
Ataması Yapılan Öğretmenlerin Yapması Gereken İş ve İşlemler
2014 Eylül Öğretmen Atamalarında Taban Puanlar Açıklandı
2014 Eylül Öğretmen Atamalarında Taban Puanlar Açıklandı
Erzurum BTR Başvuruları 2014/2
Erzurum 2014/2 BTR başvuruları başladı
Eylül´de 101 Bin Sınıf Daha Akıllı Tahtalarına Kavuşuyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "FATİH Projesi kapsamında bugüne kadar 85 bin akıllı tahta dağıtımı gerçekleştirdik"
İşte Windows 9´a Geçiş Ücreti
Windows 8 ve Windows XP kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan biri olan Windows 9´a yükseltme fiyatları nihayet netlik kazanmaya başladı. Son açıklamalar burada.
Trabzon MEM Bilişim Teknolojileri Rehberliği (BTR) Görevlendirmesi Duyurusu
Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında; Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı bulunan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir.
1 2 3 4 5 6 7 8 ......9 10 11 12 13 14 15 16 
Sayfa 6 / 16 101-120 arası / 305 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0234

© 2012 - 2016 Mehmet URAL
Mehmet URAL - Eğitim Teknolojileri & FATİH Projesi http://www.mehmetural.net

Tam Ekran