Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Eğitimde TeknolojiEğitimde Teknoloji
Mehmet URALMehmet URAL
Kişisel Web SitesiKişisel Web Sitesi

E-İçerik E-İçerik

İletişimİletişim Formu Formumehmeturalbilisim@gmail.com

Tokatlı öğrencilerin yazılımı TÜBİTAK Türkiye birincisi!
Tokat´ta iki liseli ´sınırsız-kayıpsız sıkıştırma´ programı yaptı. Yazılım, bilgisayar alanında TÜBİTAK Türkiye birincisi seçildi.
EBA ile Hedefime Koşuyorum - Android Eğitici Oyun
Adıyaman - TOBB Yavuz Selim Ortaokulunda 2016 yılı Şubat ile Nisan aylarında Tübitak 4006 Bilim Fuarı Kapsamında verilen destekleme eğitimleri sonunda öğrencilerin hazırladığı "EBA ile Hedefime Koşuyorum" adlı Android Oyun
IBM Kuantum Bilgisayarını Herkesin Kullanımına Açtı
IBM, New York´taki laboratuarlarında bulunan kuantum bilgisayarını, bugünden itibaren herkesin kullanımına açtığını duyurdu. Bulut üzerinden dünyanın her yerindeki bilim insanları, akademisyen ve öğrencilerin kullanımına açılan bilgisayar, çok yüksek paralel işlem kapasitesiyle klasik PC´lerden kat kat daha üstün.
BT rehber öğretmenleri hizmet içi eğitim faaliyeti ek dersi alabilecek
BT rehber öğretmenleri hizmet içi eğitim faaliyeti ek dersi alabilecek
Fikri IŞIK: Liselerde Kodlama Zorunlu Olsun
Sanayi kuruluşları ve üniversiteler arasında güçlü iş birliklerinin oluşmaya başladığını ifade eden Işık, kod yazma konusundaki çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Işık, "Artık hiç olmazsa liselerde kodlama zorunlu olsun." diye konuştu.
FATİH Projesine Pardus Desteği
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık´ın katılımıyla gerçekleştirilen Pardus "Etkileşimli Tahta Arayüz Projesi´nin" tanıtım töreni yapıldı.
Bayburt Yüzbaşı Şehit Agah Ortaokulu Öğrencileri Kodlamaya Başladı
Bayburt Yüzbaşı Şehit Agah Ortaokulu öğretmeni Recep İlaslan, ortaokul öğrencilerinin kodlamaya başladığını ve örnek projeler ortaya çıkararak bizimle paylaştı. Bu örneğin tüm okullarda gerçekleşmesini dileyerek, Recep İlaslan hocamızın haber metnini sizinle paylaşıyoruz.
MEB kodlama dersi müfredatını, BÖTE başkanlarına danıştı!
Kodlama eğitimi müfredatında gelinen noktaya ilişkin bakanlık yetkilileri tarafından sunumlar yapılarak akademisyenlerin görüş ve önerileri alındı.
Bakan Avcı: Kodlama dersi müfredatı sonuçlanmak üzere
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SETA Vakfı´nda düzenlenen "Türkiye´nin Eğitimde Kalite Stratejileri Fırsatlar ve Zorluklar" konulu konferansa katıldı. "Kodlama" içerikli bilişim teknolojileri dersi ile ilgili müfredat çalışmalarının sonuçlanmak üzere olduğunu belirten Avcı, "Pilot olarak farklı kademelerde başlayacağız" diye konuştu.
Diyanet Külliyatı EBA´da
Millî Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Diyanet´in tüm yazılı ve görsel yayınları, Eğitim Bilişim Ağı´na (EBA) dahil edildi.
YGS sonuçları ´ÖSYM mobil´den öğrenilebilecek
YGS sonuçları ´ÖSYM mobil´den öğrenilebilecek
Nusrat ile Çanakkale Savaşına Sen de Katıl !..
Türk tarihinin destansı olaylarından biri olan Çanakkale Zaferi münasebetiyle, zaferin ruhunu günümüz teknolojisini kullanarak yaşatmak amacı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından geliştirilen 3 Boyutlu Mobil Oyun "Nusrat" EBA Market´te...
Kodlama Eğitimi, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Müfredatına Ekleniyor
YEĞİTEK, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı ile ortak bir çalışma başlattı. Çalışma; 5 ve 6. sınıflarda zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulan "bilişim teknolojileri ve yazılım dersi"nin içeriğinin güncellenmesini kapsıyor.
Kodlamanisa - Manisa Valiliğinden Örnek Proje
Manisa Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ başkanlığında geliştirilen Kodla(Ma)nisa Projesi 2015 -2016 eğitim öğretim yılı başlamasından itibaren kodlamayı ortaokullarda Bilişim Teknolojileri dersine dâhil etmek ve ilerleyen dönemde ilgili yetenekli öğrencileri 17 ilçede oluşturulan kodlama atölyelerine yönlendirmek için proje geliştirdik. Yaklaşık 6 aydır 37.710 öğrencimiz kodlama ile tanıştı ve ürünlerini çıkarmaya başladı.
Programlama (Kodlama) Dersine Neden İhtiyacımız Var?
Borsa İstanbul´un kullandığı EFT yazılımının yurt dışında alındığını, yerli olmadığını biliyor muydunuz? Peki karşılaşılan bir sorunun düzeltilmesi için tüm Türkiye´nin bir İngiliz´in kahvesinin bitmesini beklediğini biliyor musunuz?
İstanbul´da Düzenlenecek e-İçerik Geliştirme Eğitimlerimize Katılmak İster misiniz?
İstanbul´da 7 Mart 2016 tarihinde başlayıp her hafta bir branş olmak üzere 22 hafta sürecek olan " Fatih Projesi Eğitsel Ders Akış Tasarımı Kursu" başlıklı eğitimlerimize katılmak ister misiniz?
 FATİH Projesi Çağrı Merkezi Açıldı.
FATİH Projesi Çağrı Merkezi Açıldı.
FAZ 1 ve FAZ 2 İçin Etkileşimli Tahta Windows 10 İmajı
Bu çalışma Mersin Fatih Projesi ekibi tarafından yapılmıştır. Kurumsal imaj çalışması değildir. Üretici tarafından test edilmediğinden kullanımdan doğan riskler kullanıcıya aittir.
Tablet bilgisayar öğrenci özel okula geçse de onda kalacak
Tablet bilgisayar öğrenci özel okula geçse de onda kalacak
1 2 3 4 5 ......6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Sayfa 3 / 16 41-60 arası / 305 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0156

© 2012 - 2016 Mehmet URAL
Mehmet URAL - Eğitim Teknolojileri & FATİH Projesi http://www.mehmetural.net

Tam Ekran