Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Eğitimde TeknolojiEğitimde Teknoloji
Mehmet URALMehmet URAL
Kişisel Web SitesiKişisel Web Sitesi

E-İçerik E-İçerik

İletişimİletişim Formu Formumehmeturalbilisim@gmail.com

CODE.ORG 5. VE 6. SINIF BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ MÜFREDATINA DAHİL EDİLDİ

Code.Org 5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Müfredatına Dahil Edildi


defa gösterilmiştir
Millî Eğitim Bakanlığı´ndan yapılan açıklamaya göre Code.org, 5. ve 6. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım dersi öğretim programına dâhil edildi.

Bilişim teknolojileri dersi öğretim programının temel amaçları kapsamında, öğrencilerin, algoritma tasarımına ilişkin anlayış geliştirerek sözel ve görsel olarak ifade edebilmeleri; problemleri çözmek için uygun programlama yaklaşımını seçerek uygulayabilmeleri; programlama konusunda teknik birikim oluşturmaları ve programlama dillerinden en az birini iyi düzeyde kullanabilmeleri hedefleniyor. Bakanlık, öğretim programının problem çözme ve programlama hedeflerine yönelik olarak Code.org'un kullanımını öneriyor. Üstelik öğrenciler Code.org'da Minecraft: Education Edition Sürümü ile çalışma olanağı da yakalıyor.

Block tabanlı bir uygulama olan Code.org, tüm dünyada öğrencilere yönelik programlama öğretiminde iyi bilinen bir platformdur. Türkiye'de robincode.org olarak faaliyet gösteren Code.org Türkiye, platformun ülkemizde kullanımını yaygınlaştırmak ve her yaştan öğrenciyi kodlama ile buluşturmak amacıyla çalışıyor.

http://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=152

http://blog.microsoft.com.tr/?p=56523

RESİMLERRESİMLER
YORUM GÖNDERYORUM GÖNDER
  Adınız Soyadınız :
  Mesajınız :
Not : Lütfen küçük harf kullanınız. Maksimum 500 karakter

Önemli Not : Gönderilen mesajlar sistem tarafından kayıt altına alınmakta olup site yöneticileri tarafından görülmektedir. Lütfen bu hususa dikkat edelim ve başkalarını rahatsız edici mesajlar göndermeyelim.
Sayfa Üretim süresi :0,0176

© 2012 - 2016 Mehmet URAL
Mehmet URAL - Eğitim Teknolojileri & FATİH Projesi http://www.mehmetural.net

Tam Ekran