Üye Girişi
Şifremi Hatırlat Şifremi Hatırlat
| |
Yeni Üyelik Yeni Üyelik

Eğitimde TeknolojiEğitimde Teknoloji
Mehmet URALMehmet URAL
Kişisel Web SitesiKişisel Web Sitesi

E-İçerik E-İçerik

İletişimİletişim Formu Formumehmeturalbilisim@gmail.com

Oyun bağımlılığı resmen ´akıl hastalığı´ olarak kabul edildi
Dünya Sağlık Örgütü´nün Uluslararası Hastalıkların Sınıflandırması Kurumu, oyun bağımlılığını "dijital bir uyuşturucu madde" şeklinde tanımlayarak, akıl hastalığı kabul etti.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 5. ve 9. sınıflara dizüstü bilgisayar dağıtılacak
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 5. ve 9. sınıflara dizüstü bilgisayar dağıtılacak
Ders kitapları
Millî Eğitim Bakanlığınca, ortaöğretim düzeyinde güncellenen müfredattaki ders içeriklerinin daha ilgi çekici ve verimli hale getirilmesi amacıyla ses, video, animasyon ile zenginleştirilmiş etkileşimli ders kitabı uygulaması başlatıldı. Hazırlanan etkileşimli kitaplar, öğretmen ve öğrencilerin kullanımına "http://ogmmateryal.meb.gov.tr" internet adresi üzerinden açıldı.
Etkileşimli Sınıf Yönetimi Yazılımı EBA VSınıf Yenilendi
Gelişen öğrenme ortamlarında, yeni çağın öğrenme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış, etkileşimli tahta ve tablet bilgisayar kullanarak derste öğretmen ve öğrencilerin etkileşimine imkan sağlayan bir sınıf yönetimi yazılımı olan EBA VSınıf eklenen yeni özellikleriyle güncellendi.
Trabzon Bilgi Kaynağı EBA (BİKEBA) Proje Toplantıları Sona Erdi
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Bilgi Kaynağı EBA (BİKEBA) Projesi kapsamında, 18 Aralık 2017 - 4 Ocak 2018 tarihi arasında ilimizdeki tüm ortaokul ve lise müdürleri ile öğretmenlerinin katılımıyla 18 ilçeye yönelik branş bazlı EBA ve BİKEBA Projesi bilgilendirme toplantıları yapıldı.
Akıllı Telefon Bağımlısı Çocuklar İçin Yazılım Geliştirildi
Malatyalı bilgisayar mühendislerinin geliştirdikleri ve ?kilit soru´ adını verdikleri mobil uygulama, akıllı telefon bağımlısı öğrencileri derslerinden koparmıyor. Kilit soru yazılımını geliştiren ekibin başındaki isim olan Fuat Delibaş, çocuğa yasaklar koyup teknolojiden koparmak yerine, teknolojiyi faydalı kullanmaları için onlara yol göstermenin daha akıllıca olduğunu söyledi.
MEB ile Google Arasında
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, "Günümüzün çocukları, dünyaya teknolojiyle gözlerini açıyor. Durum böyle olunca çocuklarımıza teknolojiyi doğru ve etkili şekilde kullanmayı öğretmek zorunluluk arz etmektedir."dedi.
2017 Kodlama Haftası Hızla Yaklaşıyor
Her sene @CodeWeek EU, Dünya çapındaki öğretmenlerin ve öğrencilerin kodlama, bilgi işlemsel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için onları bir araya getirecek etkinlikler düzenlemektedir. 2013 Yılında başlayan Kodlama Haftası yüzbinlerce kişiyi bir araya getirerek kodlama etkinlikleri düzenlemiştir. eTwinning Eğitimleri kapsamında size en yakın olan bir etkinlik planlanmış ve bu haftanın konusu kodlama atölyesi olarak belirlenmiştir.
Code.Org 5. ve 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Müfredatına Dahil Edildi
Millî Eğitim Bakanlığı´ndan yapılan açıklamaya göre Code.org, 5. ve 6. sınıf bilişim teknolojileri ve yazılım dersi öğretim programına dâhil edildi.
Trabzon İl MEM 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi Fatih Projesi  BT Rehber (BTR) Öğretmen Başvuruları Başladı.
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönemi Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber (BTR) Öğretmen Görevlendirme Başvuruları Başladı.
Muratcan Çiçek: Google´dan burs alan ilk Türk engelli
Londra´nın King´s Cross istasyonuna birkaç yüz metre uzaklıktaki Google binasının terasından manzarayı izliyor Muratcan Çiçek.
Trabzon İl MEM Branş Bazlı EBA Çalıştayı Başladı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü FATİH Projesi Koordinatörlüğü tarafından planlanan "Branş Bazlı EBA Çalıştayı"mız başladı. 19-23 Haziran 2017 tarihleri arasında devam edecek çalıştayı, FATİH projesinden sorumlu şube müdürü Efkan Selami Topçu açtı.
Mezun Öğrencilerin Tablet Bilgisayar Setleri Hakkında Önemli Açıklama
Mezun Öğrencilerin Tablet Bilgisayar Setleri Hakkında Önemli Açıklama
Trabzon EBA Değerlendirme Toplantısı
Trabzon FATİH Projesi ekibi, Afyon´da yapılan ve 2 gün süren EBA toplantıları sonuçlarını paylaşmak ve EBA konusunda Trabzon´da bundan sonra yapılacakları belirlemek üzere toplandı.
All STEM, All Stars Yarışması
Merve Akyol Kılıç isimli öğretmenimizin sınıf içi etkinlikleriyle katıldığı All STEM, All Stars yarışması için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar devam etmektedir. Bu tarihe kadar öğretmenimizin projesine destek olabilirsiniz. Bu konuda öğretmenimizin mesajı aşağıdaki gibidir.
DYS Yazışma ve Olur Şablonları ve Eğitim Videoları
DYS Yazışma ve Olur Şablonları ve Eğitim Videoları
Trabzon İl MEM ve KTÜ Arasında Trabzon Kodlama Eğitimi Protokolü İmzalandı
Karadeniz Teknik Üniversitesi ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında "Kodlama Eğitimi" İmza Protokolü Vali Yücel YAVUZ´un Başkanlığında Gerçekleştirildi.
Doküman Yönetim Sistemi ( DYS ) Okul İşlemleri Genel Konular ve Eğitim Videoları
Bakanlık, İl MEM ve İlçe MEM´lerde Kullanılan DYS artık kademeli olarak okullarda kullanılmaya başlanmıştır. Bu sistemle ilgili bilgileri ve eğitim videolarını aşağıda bulabilirsiniz.
Trabzon Kodlama Eğitimi ve FATİH Projesi Bilgi Paylaşım Toplantıları Başladı
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Trabzon´da Kodlama Eğitimi ve FATİH Projesi" bilgi paylaşım toplantıları başladı.
Bursa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu etkileşimli tahtalarında yalnızca PARDUS kullanıyor
Milli İşletim Sistemimiz Pardus 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı başından itibaren okulumuz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunun tüm etkileşimli tahtalarında kullanılıyor.Bu özelliği ile okulumuz Türkiye´de bir ilk olma özelliği taşıyor.
1 2 3 4 5 ......6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
Sayfa 1 / 16 1-20 arası / 305 kayıt

Sayfa Üretim süresi :0,0312

© 2012 - 2016 Mehmet URAL
Mehmet URAL - Eğitim Teknolojileri & FATİH Projesi http://www.mehmetural.net

Tam Ekran